Telefon: +48 795 981 130; e-mail: szkolenia@personlab.pl

BLOG PERSONLAB

Humanistyczna strona szkoleń
25 Cze 2017

Co z tą psychologią kliniczną?

/
Posted By
/
Comments0

 

Na uczelnianych korytarzach, ale również podczas szkoleń dla studentów dość często pojawia się pytanie: jaką dalszą drogę rozwoju po studiach wybrać?

Jedną z nich jest rozpoczęcie specjalizacji w psychologii klinicznej.

Na stronie www.psychologia-konsultanci.pl możemy znaleźć m.in. informację wyjaśniającą czym jest specjalizacja:

 

Specjalizacja w dziedzinie Psychologii Klinicznej stanowi ugruntowanie wiedzy z zakresu diagnozy oraz pomocy psychologicznej, stanowiącej istotny element procesu leczenia i terapii w różnych dziedzinach medycyny.

 

Powyższy cytat wskazuje na to, że specjalizacja jest pogłębieniem posiadanej już wiedzy, a jednocześnie daje możliwość nabycia szerokiego doświadczenia klinicznego (od 12 do 15 miesięcy staży na różnych oddziałach szpitalnych – w zależności od wybranej ścieżki specjalizacyjnej).


psych klinicznaSpecjalizacja daje możliwość rozwoju w jednej z czterech ścieżek:
Psychologia kliniczna zaburzeń psychicznych
Psychologia kliniczna chorób somatycznych
Neuropsychologia kliniczna
Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży.

Do specjalizacji w psychologii klinicznej może przystąpić osoba spełniająca określone warunki m.in. staż pracy. Na Stronie Konsultanta Krajowego i Konsultantów Wojewódzkich możecie znaleźć szczegółowe warunki naboru na specjalizację.

Specjalizacja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które już pracują w ochronie zdrowia, ale też dla tych osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą w szpitalu i powoli nabywają doświadczenie w tym zakresie.

 

Część naszych szkoleń oferujemy w ramach cyklu Psychologia kliniczna w praktyce. To nie przypadek ani zagrywka marketingowa (nasze szkolenia nie zastępują kursów specjalizacyjnych).

Szkolenia w PersonLab są silnie związane z praktyką kliniczną i w większości prowadzone są przez osoby, które ukończyły specjalizację z psychologii klinicznej lub są w trakcie jej realizacji.

Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z pacjentem, żadne szkolenie nie da tytułu specjalisty, ale od czegoś trzeba zacząć :)

Zostaw Odpowiedź